Senior v péči sociálních služeb

Senior v péči sociálních služeb

Poskytovatel sociální služby potřebuje přehled o potřebách klienta, dále by měl mít kontrolu nad prostředím u klienta - vzdálený dohled. Navíc by měl mít přehled o tom, kdy a jak dlouho byla poskytována služba v bydlišti seniora, případně i kolik kilometrů bylo najeto cestou na návštěvu klienta.

Senior v domácí péči

Senior v domácí péči

Senior v domácí péči obvykle potřebuje neustálý dohled, ne vždy je možné tento dohled zajistit v zařízení se sociální péčí.

Skladování nejen léčiv

Skladování nejen léčiv

Měření teploty v lednicich, chladicích boxech, dle požadavku SÚKL, HACCP.

MEDICA WATCH - sledování teploty v lednicích

MEDICA WATCH - sledování teploty v lednicích

MEDICA WATCH je bezdrátový teploměr (čidlo) s externími kalibrovatelnými sondami, který zautomatizuje rutinní práci v nemocnicích, ordinacích a lékárnách, která je kontrolována ze strany SÚKL. Jde primárně o odečty teplot v místnostech a lednicích, kde se skladují léky. Snímané teploty se přenášejí sítí LoRaWAN a jsou zobrazovány v aplikaci třetí strany (TANIX), která poskytuje některé další podpůrné informace a aktivity (grafy, alarmy, nastavování minim a maxim atd.), včetně správy pro externí audit teplotního chování.

www.medicawatch.cz

Automatizace v provozu výrobního podniku

Automatizace v provozu výrobního podniku

V době navázání spolupráce klient intenzivně hledal řešení pro celou řadu problematických oblastí, se kterými se dlouhodobě ve svém provozu potýkal: 1. Absence měření spotřeb energií Bez znalosti skutečných spotřeb nebylo možné eliminovat zbytečné úniky, případně kontrolovat optimální funkci nebo souběh spotřebičů. Pokud byl nějaký únik nebo plýtvání odhaleno, došlo k tomu většinou jen náhodně, a až po delší době. Znalost spotřeby jednotlivých výrobních strojů a provozů je pro předmět činnosti klienta klíčová při vytváření nákladových sazeb. Historicky byla spotřeba pouze odhadována podle údajů uváděných výrobci zařízení, což se po zavedení přesného měření ukázalo jako velmi nepřesné. 2. Absence centralizace dohledu a řízení celého provozu Bez možnosti centralizovaného řízení a monitoringu klient řešil riziko penalizace za překročení špičkových odběrů tím, že sjednával nadbytečné smluvní maximum, které byl následně nucen zbytečně platit. I přes využití profesionálních kompenzátorů byl klient průběžně penalizován za jalovou energii. Jednotlivé dílčí autonomní regulace a měřiče nebylo možno integrovat do jednoho prostředí, monitorovat a ovládat je centralizovaně. Bylo proto nutné každý obsluhovat zvlášť, ručně, v místě jeho provozu, a současně zajistit i jejich pravidelnou vizuální kontrolu funkčnosti. 3. Nedostatečné možnosti ovládání jednotlivých zařízení Funkce některých lokálních regulátorů byly pouze základní a neumožňovaly jakékoliv programování. Spotřebiče spolu nekomunikovaly a bylo obtížné je nastavit tak, aby se vzájemně neovlivňovaly (např. topení vs. nucená ventilace). Jakákoliv úprava parametrů byla zdlouhavá a neefektivní. Chyběla jakákoliv zpětná vazba o tom, kdy bylo zařízení v provozu, a s jakou spotřebou. 4. Neoprávněné zásahy pracovníků do dílčích regulací Ve složitém provozu s mnoha pracovníky se klient často setkával s tím, že zaměstnanci neoprávněně zasahovali do řízení jednotlivých zařízení. Tyto zásahy bylo v případě lokálních ovladačů velmi obtížné zjišťovat, plně eliminovat a současně prokazovat. V provozu a ostatních prostorách společnosti tak docházelo k situacím, kdy nechtěné a neodborné zásahy do dílčích regulací způsobily naprosto protichůdnou funkci jednotlivých spotřebičů, a výrazně tak navyšovaly energetickou náročnost provozu.

Mervis - Cloud SCADA

Mervis - Cloud SCADA

Zlepšování způsobu provozu stovek budov v portfoliu České spořitelny je usnadněno postupným připojováním jednotlivých poboček do centrálního cloudového SCADA systému Mervis. Z míst a technologií, které nejsou z technických či ekonomických důvodů připojitelná tradičními postupy - jsou sbírána data pomocí bezdrátových IoT čidel.

Přehled o životním prostředí on-line

Přehled o životním prostředí on-line

Informace o aktuálním stavu životního prostředí nejsou zpravidla naměřena tam, kde by nás to nejvíce zajímalo - nejsou z místa, kde žijeme. Počasí je z Ruzyně a z Komořan, vítr z Milešovky a nebo Sněžky. Jakpak je dnes u nás doma? - zpívala ve svém hitu z roku 1964 Eva Pilarová. Je sice rok 2019, ale otázka je stále aktuální.

TANIX - AIR MONITOR

TANIX - AIR MONITOR

Znáte jistě ten pocit na těžkých očních víček na tříhodinovém školení. V místnosti chybí kyslík, je vydýchaná a školitel to vnímá jinak, protože se pohybuje a mluví. Jeho slova však nedopadají na úrodnou půdu, všichni jsou ve stádiu hluboké letargie asi tak 30 vteřin před usnutím.

Koncepční a poradenská činnost pro chytrá města

Koncepční a poradenská činnost pro chytrá města

Předpokladem nasazení a rozvoje Smart Cities řešení v ČR je funkční spolupráce s výzkumným sektorem. ČVUT UCEEB je nezávislé výzkumné centrum s multioborovým týmem, který je schopný se zaměřit na problematiku v malých i velkých obcích a městech. Trh je nasycen nabídkami komerčních subjektů a bez odborné a koncepční podpory je zavádění nových technologií velmi problematické.

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři

Zajímá Vás konkrétní IoT řešení?

Můžeme Vám pomoci?

/
/
/
/
/
/
/
/