Senior v péči sociálních služeb

Poskytovatel sociální služby potřebuje přehled o potřebách klienta, dále by měl mít kontrolu nad prostředím u klienta - vzdálený dohled. Navíc by měl mít přehled o tom, kdy a jak dlouho byla poskytována služba v bydlišti seniora, případně i kolik…

Podrobný popis

Vhodné pro:

  • Nemocnice
  • Dům seniorů

Detail IoT řešení

Poskytovatel sociální služby potřebuje přehled o potřebách klienta, dále by měl mít kontrolu nad prostředím u klienta - vzdálený dohled. Navíc by měl mít přehled o tom, kdy a jak dlouho byla poskytována služba v bydlišti seniora, případně i kolik kilometrů bylo najeto cestou na návštěvu klienta.

Co se pomocí IoT měří:

IoT čidla detekují, zda klient vstal, použil sociálního zařízení, dále pohyb, polohu, opuštění zóny, spuštění poplachu pomocí SOS tlačítka. Dále kontrolují případný problém - teplotu v místnosti, záplavu v koupelně, únik plynu, požár, kouř atd. Je možné také evidovat příchod a odchod pracovníka, případně najeté kilometry.

Příklad použití:

Například město Šternberk poskytuje starším obyvatelům náš GPS lokátor REXpersonal s tísňovým tlačítkem napojeným na městskou policii. Pokud je senior v nouzi, může si obratem zavolat pomoc.

Přínosy:

Zkvalitnění péče o seniora. Zamezení krizovým situacím, Zjednodušení administrativy pro poskytovatele.

Další rozvoj:

Integrují se další čidla a zařízení.

vodní hospodářství

Uživatel IoT řešení:

Asistenční služby pro handicapované, sociální služby, domovy pro seniory.

vodní hospodářství

Lokalita:

ČR, EU

vodní hospodářství

Rozsah dodávky:

End-to-End řešení, HW - IoT zařízení, Instalace IoT zařízení, konzultace, poradenství, návrh řešení, Projektový management IoT dodávky, Servis a reklamace, Servisní dohled, SW - IoT aplikace, SW - IoT datová platforma, analytika, SW - IoT mobilní aplikace pro koncové uživatele

vodní hospodářství

Kde jinde bylo obdobné řešení použito:

Desítky různých institucí podobného typu.

Další řešení dodavatele 1.REX SERVICES,a.s.

Ochrana před požárem, záplavou, únikem plynu, otravou CO

Ochrana před požárem, záplavou, únikem plynu, otravou CO

Požáry vznikají úplně všude a v situacích, kdy to nejméně čekáme. Detektory vás na ně včas upozorní. Častou škodní událostí je prasklý přívod vody do WC. Pokud není včas detekován, škody mohou být enormní. Únik CO je příčinou několika úmrtí ročně.

Senior v domácí péči

Senior v domácí péči

Senior v domácí péči obvykle potřebuje neustálý dohled, ne vždy je možné tento dohled zajistit v zařízení se sociální péčí.

Zabezpečení chat, bytů, garáží, staveb bez přívodu elektřiny

Zabezpečení chat, bytů, garáží, staveb bez přívodu elektřiny

Velký počet chatových objektů, garáží, kostelů apod. nemá k dispozici elektřinu, náš systém funguje bezdrátově bez nutnosti připojení na elektřinu.