Kategorie IoT řešení
Farmy a zemědělské podniky produkují velké množství dat jejichž sběr a analýza je v současnosti převážně zajišťována manuálně a bez využití moderních IT systémů. Využití nových technologií umožňuje farmám významně redukovat náklady a zásadně zvyšuje využitelnost dat v reálném provozu a tím i efektivitu farem.
Unikátní řešení postavené na IoT zásadním způsobem změní dostupnost zastřežení objektů, věcí a osob tak, že na něj dosáhne až 70 procent českých domácností. Produkt je však vhodný i do firemního prostředí. V současné době neexistuje finančně dostupné řešení, které uživatele upozorní na pohyb v objektu i mimo něj. Nelze monitorovat pohyb na místech, kde není wifi, LTE či GSM. Uživatel je upozorněn na mobilní telefon.
Podle České Asociace Pojistitelů (ČAP) je každý rok nahlášeno 50tis. pojistných událostí zapříčiněné vyplavením. Prasklá přívodní hadice nebo opotřebené potrubí ve většině případů nevytopí pouze jednu domácnost, ale i ty sousední. Včasná identifikace vznikající škody významně sníží velikost škod a zejména starosti s rozsahem a dobou prací, kterou bude jejich sanace vyžadovat. Mimo domácnost je také třeba monitorovat odlehlá místa, např. sklepy a objekty kde často stoupá hladina spodní vody, chaty v záplavových oblastech, uzavřené komory s technikou kde hrozí externí zaplavení. Uživatel je upozorněn na mobilní telefon.
Hlavní i podružné vodoměry v budovách jsou často instalované v podzemích a špatně přístupných prostorách. Jedná se o sklepy a šachty, ty navíc jsou v některých případech i zatopené. Takže pravidelné odečítání spotřeby vody je problematické, zvláště pak například pro městského správce budov, který jich má na starosti desítky. To znemožňuje i základní monitoring spotřeby vody v rámci roku. Natož detekci havárie či nestandardního odběru.
Kvalita vnitřního prostředí má podle studií výrazný dopad na efektivitu lidské činnosti. Ať jde o studenty a učitele ve školách nebo třeba o zaměstnance v halách i kancelářích. O to důležitější to je, když zvážíme, že v současné době trávíme v budovách až 90 % času.
Schopnost monitorovat různé parametry prostředí a reagovat na ně, je tedy jedním z klíčových aspektů chytrého prostředí budov, kanceláří, výrobních hal, skladů, obchodů, zdravotnických zařízení a dalších prostor.
Důležité ale také je propojit nejrůznější systémy tak, aby se dala zajistit nebo nastavit konkrétní akce
na základě různých vstupů.
Proto společnost iotor a. s. vytvořila systém, pomocí kterého se dá kvalita prostředí a budov i
všechny důležité parametry nejen jednoduše sledovat, ale také ovlivňovat.