Vodní čidlo Senzoor Aqua

Podle České Asociace Pojistitelů (ČAP) je každý rok nahlášeno 50tis. pojistných událostí zapříčiněné vyplavením. Prasklá přívodní hadice nebo opotřebené potrubí ve většině případů nevytopí pouze jednu domácnost, ale i ty sousední. Včasná…

Podrobný popis

Vhodné pro:

 • Nemocnice
 • Hrady a zámky
 • Predictive maintenance
 • Facility management a kanceláře
 • Dům seniorů
 • Pole, farmy, zahrady, veřejná zeleň
 • Domácnost
 • Místní samospráva
 • Úklidová firma
 • Továrna
 • Obchodní domy a retail
 • Letiště a nádraží
 • Svozové a úkolidové firmy
 • Hotely a restaurace
 • Vodní hospodářství
 • Jiné

Detail IoT řešení

Podle České Asociace Pojistitelů (ČAP) je každý rok nahlášeno 50tis. pojistných událostí zapříčiněné vyplavením. Prasklá přívodní hadice nebo opotřebené potrubí ve většině případů nevytopí pouze jednu domácnost, ale i ty sousední. Včasná identifikace vznikající škody významně sníží velikost škod a zejména starosti s rozsahem a dobou prací, kterou bude jejich sanace vyžadovat. Mimo domácnost je také třeba monitorovat odlehlá místa, např. sklepy a objekty kde často stoupá hladina spodní vody, chaty v záplavových oblastech, uzavřené komory s technikou kde hrozí externí zaplavení. Uživatel je upozorněn na mobilní telefon.

Co se pomocí IoT měří:

Senzoor Aqua lze volně umístit na jakýkoliv povrch. Čidle je designováno tak, že vzdálenost mezi jeho detekčními kontakty a plochou na které je umístěno je méně než 1 mm. Zajišťuje tak velmi akurátní detekci i malého množství vody. Minimální doba zaplavení kontaktů je nastavena na 10 sekund, aby se předešlo planým poplachům (např. náhodné rozlití vody). Senzoor Aqua informuje zvolenými kanály (SMS, e-mail, upozornění v mobilní aplikaci) o čase a délce zaplavení.

Příklad použití:

Typicky lze čidlo umístit na podlahu koupelny nebo sklepa, kde se vyskytne případná nežádoucí voda jako první. Tedy u pračky, umyvadla či toalety v pod připojovacími hadicemi. Nebo v nejnižším místě ve sklepě, kde často nastupuje voda, případně v blízkosti čerpadla či kotle. Praktické je také umístění v uzavřených prostorách s omezeným nebo málo frekventovaným přístupem - komora s čerpadlem či výměníkem.

Přínosy:

Okamžitá informovanost o vzniklém problému / výskytu vody. Upozornění na mobilní telefon uživatele i dalších osob. Informační servis, včetně služeb dohledového centra. Energeticky nenáročné (využívá 2 x AAA alkalických baterií, výdrž až několik let). Pokrytí ve městě i vzdálených oblastech, kde není wifi. Čidlo funguje nezávisle na wifi, LTE, GSM a dalších standardních sítích. Zabezpečený komunikační kanál. Vlastní vývoj v ČR.

Další rozvoj:

Přijetí poplachu - v případě, že má k účtu přístup více lidí, bude možno indikovat, že daný uživatel o problému ví a řeší ho. Přídavný externí reproduktor - k čidlu bude již brzy možno pořídit reproduktor, který ohlásí detekci vody a lokaci zařízení. Řešení je vhodné zejména pro bytové domy, kde lze okamžitě reagovat na výskyt vody. Obyvatelé domu tak mohou na základě zvukové signalizace ihned uzavřít příslušný uzávěr a zabránit tak vytopení více bytů. Senzoor Move - rozpozná manipulaci s předmětem, na který je umístěn. V prodeji. Senzoor Thermo - měří a zaznamenává teplotu a stanovené limity. Dokáže upozornit na vychýlení ze stanovených limitů. Fáze testování. Používaná technologie a námi řízený vývoj otevírá velmi široké spektrum využití za bezkonkurenční náklady. Testujeme tak řadu dalších typů čidel do domácností i B2B provozů.

vodní hospodářství

Uživatel IoT řešení:

Místa, kde lze předpokládat výskyt, únik či nežádoucí koncentrace vody. A to včetně odlehlých oblastí, která nejsou pokryta wifi či GSM signálem. Čidla jsou vhodná do domácností (domy, byty, garáže či sklepy), kanceláří firem, hotelů, škol a školských zařízení, dále např. na stavby, chaty či chalupy.

vodní hospodářství

Lokalita:

ČR

vodní hospodářství

Rozsah dodávky:

End-to-End řešení, Servis a reklamace, Jiné / Other

vodní hospodářství

Kde jinde bylo obdobné řešení použito:

Praha, Brno, Tišnov, Kuřim

Další řešení dodavatele Senzoor Czech, s.r.o.

Pohybové čidlo Senzoor Move

Pohybové čidlo Senzoor Move

Unikátní řešení postavené na IoT zásadním způsobem změní dostupnost zastřežení objektů, věcí a osob tak, že na něj dosáhne až 70 procent českých domácností. Produkt je však vhodný i do firemního prostředí. V současné době neexistuje finančně dostupné řešení, které uživatele upozorní na pohyb v objektu i mimo něj. Nelze monitorovat pohyb na místech, kde není wifi, LTE či GSM. Uživatel je upozorněn na mobilní telefon.