Verticlab s.r.o.

Jsme technologická firma, která vyvíjí a vyrábí senzory pro kanalizaci a odpadové hospodářství. Vyrábíme vlastní modul, navržený přímo pro tuto oblast. V této chvíli máme nasazená vlastní čidla v ČR a na Slovensku a očekáváme expanzi do Německa. Celkem máme nasazeno 870 modulů s dvěma čidly. Máme a vyvíjíme vlastní cloudové řešení pro vizualizaci.

iotor a.s.

Věříme, že Internet věcí má ohromný potenciál zlepšit život náš všech. Stále ale chybí větší množství smysluplných scénářů použití. Naším cílem je přivést potenciál IoT k životu prostřednictvím praktických řešení a vytvořit lepší budoucnost pro všechny prostřednictvím malých, konkrétních kroků.

O IoT jen nemluvíme, děláme ho.

Pomocí neinvazivních senzorů a inteligentní datové a integrační platformy rozšiřujeme vaše existující procesy a IT o informace týkající se stavu vašeho majetku v reálném čase.

Na základě zkušeností s často požadovanými funkcemi jsme vytvořili SARA.hub – jedinečnou IoT integrační platformu s osvědčenými, snadno použitelnými moduly pro urychlení nasazení praktických řešení IoT. Zlepšete i vy díky nim svůj dennodenní provoz.

V této oblasti nabízíme praktická a rychle využitelná IoT řešení, která správu majetku nejen usnadní, ale dokážou navíc využít jeho skutečný potenciál naplno.

Jako člen skupiny OKIN za sebou máme mnohaleté zkušenosti při nasazení IoT řešení v segmentu facility managementu, logistice či výrobě. Věříme, že IoT je doslova předurčeno k průmyslovému využití s cílem generovat data, která budou maximálně využitelná pro nikdy nekončící analýzu a především včasnou reakci na měnící se situaci. Klíčová je právě reakce na situaci díky datům s využitím automatizace a integrace na stávající systémy.

 

IoT.water s.r.o.

Řešení IoT.water umožňuje zasílání odečtů přes IoT sítě SIGFOX, LoRaWAN a Nb-IoT . Na základě pilotního testování jsme ověřili možnost odesílat až 90% všech dat přes tyto sítě. V případě, že z jakéhokoliv důvodu nelze data přenést přes IoT sítě, je možné bezdrátově načíst data pochůzkou či pojezdem. Mobilní aplikace od IoT.water současně umožňuje realizovat fyzické odečty i na vodoměrech neosazených dálkovým přenosem. Fyzický odečet je tak do několika vteřin na datovém serveru pomocí mobilní aplikace a přenosu dat přes GSM sítě. Součástí řešení IoT.water je serverové, databázové a softwarové řešení. Systém je plně kompatibilní s ZIS (USYS). Vysílač představuje radiový modul umožňující obousměrnou komunikaci mezi IoT sítěmi, Přijímačem a Mobilní aplikací. Životnost (záruka) Vysílače je 12 let. Životnost baterií je, v závislosti na frekvenci přenosu dat, 7 až 12 let. Baterie lze u výrobce vyměnit bez dopadu do záručních podmínek Vysílače. Mobilní odečtový přijímač (MOP) je nedílnou součástí komplexního řešení IoT.water. MOP má několik základních účelů použití. Slouží pro nastavení a instalaci Vysílače. Současně slouží pro lokální bezdrátový odečet pochůzkou či pojezdem za situace, že se data nepodařilo přenést přes IoT síť. V neposlední řadě je možné pomocí MOP vyčítat data z interní paměti. Mobilní aplikace IoT.water funguje na OS Android a je možné ji nahrát na jakékoliv mobilní zařízení s tímto OS. Mobilní aplikace umožnuje komunikaci s Vysílačem při nastavení a instalaci, stahování dat z interní paměti a samozřejmě načítání dat z pochůzkového či pojezdového módu. Mobilní aplikace získaná data přenáší pomocí GSM sítě do informačního systému pro další možné použití. Mobilní aplikace umožnuje také zadávání fyzických odečtů za situace, kdy vodoměr není osazen systémem dálkového odečtu, či není možné informace získat z důvodu poruchy Vysílače. Mobilní aplikace spolupracuje s modulem pro správu a tvorbu odečtových tras. Odečítač pak velmi ocení funkci přehledného mapového rozhraní s informacemi o odečtených Vysílačích.

VisionQ.cz s.r.o.

Prostřednictvím technologií IoT zprostředkováváme zákazníkům informace o jejich spotřebě elektrické energie tak, aby si ji mohli sami efektivně a zodpovědně řídit.

Sensoneo, j.s.a

Sensoneo je globální poskytovatel komplexních řešení pro řízení odpadů, které umožňuji městům a společnostem optimalizovat náklady, zvyšovat ohleduplnost k životnímu prostředí a zlepšovat kvalitu života. Prostřednictvím svojí chytré technologie pro odpadový management Sensoneo revolučně mění způsob řízení odpadového hospodářství. Řešení si společnost Sensoneo vyvíjí interně - věnuje se intenzivně vývoji softwaru i hardwaru. Spoločnosť bola v roku 2015 finalistom súťaže Startup Awards, v roku 2016 bola vo finále súťaže Via Bona v kategórii Zelená firma a v kategórii Riešenie roka v ankete IT Gala. Sensoneo tiež získalo prestížne enviro ocenenie Zlatý mravec 2016 za Inovatívne riešenie a v roku 2017 ocenenie Mission award za inovácie, ktoré prispievajú k riešeniu dôležitých sociálnych výziev. V roku 2018 bola ocenená titulom Inovatívny čin Ministerstvom hospodárstva SR a stala sa tiež víťazom súťaže Microsoft awards 2018 v kategórii Verejná správa a rozvoj moderného mesta. Sensoneo je slovenská společnost sídlí v Bratislavě.

Energocentrum Plus, s.r.o.

Vyvíjíme nástroje pro provozování a programování technických zařízení (primárně TZB) a bezdrátovými IoT technologiemi velmi účelně doplňujeme existující řešení.

Flowbox s.r.o.

Vyvíjíme a implementujeme integrační platformu pro online měření, analýzu a automatizované řízení technologií ve městech, budovách, průmyslových podnicích, bytových komplexech a dalších. Integrace libovolných IoT zařízení a využití kterékoliv dostupné IoT přenosové technologie jedna z částí, které platforma Flowbox umožňuje. Podpora průmyslových protokolů a protokolů pro řízení budov, tedy integrací dalších technologií kromě IoT senzorů je Flowbox ideální platformou pro zastřešení celého komplexu prvků nacházejících se v prostředí, které je potřebné vzájemně propojit, sledovat a automatizovaně řídit.

Pantek (CS) s.r.o.

Výkonná a škálovatelná softwarová platforma renomované značky Wonderware / Aveva, která kromě on-premise systémů nabízí i robustní cloudové řešení s mnoha funkčnostmi (historizace / analýzy / reporty / OEE / grafická vizualizace aj.). Určeno nejen pro aplikace tradiční průmyslové automatizace, ale i pro nasazení s využitím IoT a Edge Computing v rámci strategie Průmysl 4.0.

TANIX

Pro oblast použití, která nás zprvu zajímala jsme vyvinuli vlastní rozhraní, na jehož zdokonalování stále pracujeme. Není už jen pro přehled o teplotách, umí toho daleko více a ještě více umět bude. Práce na řešení sběru dat z teplotních a vlhkostních senzorů nás vtáhla hlouběji do problematiky a otevřela nám nové možnosti. Každý den přibývají nová čidla, nové možnosti využití ve více a více oborech. Vytyčili jsme si cíl být přehledným portálem pro náročné uživatele, kterým chceme poskytnout informace, přehledy, statistiky, ale také jistotu a klid pro další práci. Rádi se s Vámi o možnosti využití portálu TANIX podělíme a nabídneme Vám všechny jeho služby a možnosti. Ať jste konečný uživatel, dovozce či výrobce hardwaru pro IoT LoRaWAN, postaráme se o Vás - sesbíráme, vyhodnotíme, setřídíme a zobrazíme data ze všech senzorů a v přehledné podobě je dodáme v podobě pravidelného reportu či akutního alarmu, který umožní včas předejít finančním či kvalitativním ztrátám. Kontaktujte nás na Info@tanix.cz, rádi Vám poradíme. Naše příští řešení je to Vaše.