Pantek (CS) s.r.o.

Profil v oblasti internetu věcí (IoT):

Výkonná a škálovatelná softwarová platforma renomované značky Wonderware / Aveva, která kromě on-premise systémů nabízí i robustní cloudové řešení s mnoha funkčnostmi (historizace / analýzy / reporty / OEE / grafická vizualizace aj.). Určeno nejen pro aplikace tradiční průmyslové automatizace, ale i pro nasazení s využitím IoT a Edge Computing v rámci strategie Průmysl 4.0.

Naše hlavní činnost:

Pantek (CS) s.r.o. je již od r. 1993 Autorizovaný distributor softwaru značky Wonderware (součást AVEVA Group plc) s univerzálním použitím v průmyslových automatizačních a informačních aplikacích kategorie SCADA / HMI / MES / IIoT.

Jak dlouho se věnujeme IoT:

méně než rok


Rozsah nabízených IoT služeb:

konzultace, poradenství, návrh řešení, SW - IoT aplikace, SW - IoT datová platforma, analytika, SW - IoT mobilní aplikace pro koncové uživatele

Oblast využití:

  • firmy a průmysl
  • odečty a spotřeba
  • agro a environment
  • chytré budovy
  • doprava a distribuce

Podporovaná konektivita:

  • LoRaWAN
  • Ethernet
  • WIFI
  • Sigfox

Naše IoT řešení

InTouch Edge HMI

InTouch Edge HMI

Flexibilní HMI software určený pro menší vestavěné a IoT/IIoT Edge aplikace. Rozsáhlé komunikační možnosti (200+ komunikačních driverů) umožňují využití v řešeních, kde je třeba lokálně soustředit data z různých datových zdrojů, jejich prvotní zpracování a vizualizaci dat i s možností poskytování těchto dat do nadřazených systémů. Provozování na Embedded operačních systémech (Windows 10 IoT) pak zajišťuje snížení pořizovacích nákladů. Samozřejmostí je možnost provázání dat z InTouch Edge HMI s dalšími nabízenými řešeními.

Řešení pro Průmysl 4.0 na bázi Wonderware SW

Řešení pro Průmysl 4.0 na bázi Wonderware SW

Hybridní řešení pro průmyslovou automatizaci – škálovatelné systémy a služby v Cloudu i OnPremise, vysoká dostupnost - Sběr dat z řídicích systémů (PLC / DCS), průmyslových sběrnic, otevřených rozhraní, nízkoenergetických sítí IIoT - Výkonná historizace a analýzy dat OnPremise i v Cloudu (SaaS) - Edge computing pro zastřešení IIoT i ne-IIoT zdrojů dat, předzpracování dat, místní vizualizaci a ovládání - Poskytování informací uživatelům na různých úrovních řízení a rozhodování - Otevřená rozhraní na nadřazené podnikové a BI systémy - Cloudové vývojové nástroje pro tvorbu / migraci / testování projektů (IaaS)

AVEVA Insight

AVEVA Insight

Zabezpečená průmyslová informační platforma v prostředí cloudu. Umožňuje na jednom místě konsolidovat různorodá data z široké škály datových zdrojů a zobrazovat informace v souvislostech pro provádění kvalifikovanějších rozhodnutí. Všechna data jsou snadno přístupná všem oprávněným uživatelům a je k nim umožněn zabezpečený přístup z libovolných zařízení kdykoliv a odkudkoliv. Ekonomicky výhodný model SaaS (Software as a Service) umožňuje snadno a jednoduše objevit cenné a doposud třeba skryté informace v rámci každodenní záplavy dat z různých zdrojů.

InTouch HMI

Oblíbený software pro vizualizaci, sběr dat a supervizní řízení procesů kategorie SCADA/HMI s legendární uživatelskou přátelskostí a celosvětovým rozšířením. Pro sběr dat z různých zdrojů je k dispozici rozsáhlá nabídka komunikačních OI serverů přímo od Wonderware nebo od nezávislých softwarových firem. Podporována je samozřejmě i komunikace s OPC servery od libovolných dodavatelů.