Monitorování teploty a vlhkosti.

Pro většinu dnešních digitálních meteo stanic a teploměrů je třeba mít zajištěno síťové napájení, být v dosahu WiFi, připojovat se přes Bluetooth nebo po několika dnech dobíjet baterii přes USB. Všechny tyto faktory jsou pro koncového uživatele…

Podrobný popis

Vhodné pro:

 • Nemocnice
 • Hrady a zámky
 • Bezpečnost práce
 • Veřejná doprava
 • Facility management a kanceláře
 • Dům seniorů
 • Pole, farmy, zahrady, veřejná zeleň
 • Domácnost
 • Továrna
 • Obchodní domy a retail
 • Zábavní střediska
 • Letiště a nádraží
 • Hotely a restaurace

Detail IoT řešení

Pro většinu dnešních digitálních meteo stanic a teploměrů je třeba mít zajištěno síťové napájení, být v dosahu WiFi, připojovat se přes Bluetooth nebo po několika dnech dobíjet baterii přes USB. Všechny tyto faktory jsou pro koncového uživatele limitujícím prvkem, často znemožňujícím dlouhodobé monitorování teploty a vlhkosti na odlehlých místech, jako jsou chatové oblasti, sklady, skleníky, staveniště atd. Naším cílem je poskytnout jednoduché a cenově dostupné End-to-End řešení, které je snadno dostupné jak jednotlivcům, tak i firmám.

Co se pomocí IoT měří:

Senzor měří teplotu a vlhkost.

Příklad použití:

1) Použití stavební firmou – Firma provádějící nátěr střechy instalovala senzor na místo prací, které se nacházelo v odlehlé oblasti. Díky přesným údajům o teplotě a jejím průběhu během noci mohla každé ráno vyhodnotit, zda je vhodné odjet na stavbu a pokračovat v nátěru, který bylo možné aplikovat pouze od určité teploty. 2) Umístění v aquaparku – Senzory byly instalovány na různá místa, aby se ověřila správná funkce ventilace. V průběhu dne byly monitorovány výkyvy teploty a vlhkosti. 3) Ordinace – Prostory pro skladování léčiv ve zdravotnictví musí mít ze zákona vedené průběžné záznamy o teplotě. Po instalaci senzoru probíhalo měření hodnot automaticky. Každý měsíc se pouze exportovala data z aplikace v předepsaném formátu.

Přínosy:

Senzor: Pravidelné měření teploty a vlhkosti / Není nutné síťové připojení, být v dosahu WiFi, mít signál telefonního operátora, používat SIM karty nebo se připojovat přes Bluetooth / Funguje na odlehlých místech / Dlouhá životnost baterie (několik let) / Vyměnitelná baterie / Konfigurovatelná vysílací perioda Sigfox konektivita: Připojení do sítě Sigfox je poskytnuto automaticky po registraci zařízení do aplikace. Aplikace IoTpool: Zobrazení dat v grafech / Možnost porovnávat průběhy / Výpočet jednoduchých statistik / Nastavení alarmů, tj. minimální a maximální hodnoty pro teplotu a vlhkost, při jejichž překročení dojde k notifikaci uživatele pomocí SMS nebo e-mailu / Export dat ve formátu PDF, CSV a XSLX / Možnost nastavit vysílací periodu senzoru / Informace o stavu baterie / Informace o síle signálu v místě připojení senzoru / Čas poslední přijaté zprávy / Archivace dat po dobu dvou let.

Další rozvoj:

V aplikaci by mohla být možnost nastavit přeposílání přijatých dat pomocí REST API na jiný server, případně implementovat callbacky, opět pomocí REST API, které by byly vyvolány při detekci alarmu. Řešení by bylo vhodné rozšířit o měření i jiných hodnot, například CO2, VOC (kvalita ovzduší) nebo tlaku.

vodní hospodářství

Uživatel IoT řešení:

Použití je vhodné všude tam, kde je třeba dlouhodobě monitorovat teplotu a vlhkost, včetně odlehlých míst bez síťového napájení, WiFi připojení, nebo GSM signálu. Senzor vydrží pracovat několik let na jednu baterii a veškerá správa probíhá vzdáleně přes aplikaci. Může tak být instalován i na špatně přístupná místa. Příklady použití: byty, garáže, domy, skleníky, serverové místnosti, továrny, kuchyně, chaty, aquaparky, sklady, kanceláře apod.

vodní hospodářství

Lokalita:

Evropa – všechna místa s pokrytím sítě Sigfox

vodní hospodářství

Rozsah dodávky:

End-to-End řešení, HW - IoT zařízení, Servis a reklamace, SW - IoT aplikace, SW - IoT datová platforma, analytika

vodní hospodářství

Kde jinde bylo obdobné řešení použito:

Sklad Londýn, Aquapark Kladno, domácnosti Kladno, chatová oblast u Klášterce nad Ohří, stavební firmy (Unhošť, Doksy).