Jak poznáte dobrý energetický management? Zkuste Velikonoční test!

Sledujete svou energetickou spotřebu, a přesto účty neklesají, jak byste si představovali? Kvalitu provozovatele a instalovaného řídicího a dispečerského systému lze snadno vyzkoušet pomocí Velikonočního testu. Položte jednoduchou otázku: Můžete nám ukázat průběh měřených dat z loňského Velikonočního pondělí? Máte k nim přístup? Jsou data stejná nebo jiná?

Jak poznáte dobrý energetický management? Zkuste Velikonoční test!

Kouzlo velikonočního testu spočívá v tom, že se jedná o pohyblivý svátek, takže se obvykle nedá snadno naprogramovat do řídicího systému jako výjimečný den. Přesto je každému jasné, že provoz kanceláří nebude stejný jako jiná pondělí, ale spíše jako v neděli. Topíte či chladíte zbytečně? S tím vším může pomoci inteligentní energetický management doplnění o informace z internetu věcí. No a na loňské pondělí se ptáme jednoduše proto, že sice všichni víme, že největší přínos je v datech, ale pokud je neuchováváme, jejich analýza není jaksi možná.

Řešení přitom není nijak složité. Stačí mít kvalitní řídicí systém a online vstupy. Doplňte svůj systém o měření teploty, vlhkosti, CO2 nebo i pohybové senzory
a aktivně pracujte s výstupy dle reality života a nejen podle kalendáře.

Více o inteligentním řídícím systému