Monitoring památek

Věci historické či umělecké hodnoty jsou nenahraditelné a je třeba je chránit. Je velmi důležité, aby nebyly vystaveny vlhkosti, výkyvům teplot, a v případě obrazů, gobelínů, vzácných knih apod. hraje svou roli také světlo. Kontrola prostředí je…

Podrobný popis

Vhodné pro:

 • Nemocnice
 • Hrady a zámky
 • Facility management a kanceláře
 • Dům seniorů
 • Pole, farmy, zahrady, veřejná zeleň
 • Místní samospráva
 • Továrna
 • Obchodní domy a retail
 • Zábavní střediska
 • Letiště a nádraží
 • Hotely a restaurace

Detail IoT řešení

Věci historické či umělecké hodnoty jsou nenahraditelné a je třeba je chránit. Je velmi důležité, aby nebyly vystaveny vlhkosti, výkyvům teplot, a v případě obrazů, gobelínů, vzácných knih apod. hraje svou roli také světlo. Kontrola prostředí je často manuální nebo nákladná.

Příklad použití:

Protože jsme výrobcem zařízení, můžeme účelu použití přizpůsobit nejen to, jaké veličiny senzor měří, ale i to, jak vypadá. Senzory jsme v památkovém ústavu potřebovali umístit i přímo do vitrín, proto jsme připravili variantu s průhledným obalem tak, aby co nejméně pohled do vitríny rušil. Data z rozmístěných senzorů se přenáší do aplikace, kde má ústav nastaveny limity, alarmy a notifikace v případě jejich překročení.

Přínosy:

Vše, co potřebujete je bezdrátový senzor. Ten umístíte kamkoliv, kde potřebujete měřit - do místnosti, do uzavřených vitrín, ven. Není potřeba nic připojovat. Umístění navíc můžete kdykoli změnit spolu se změnou expozice či jakýchkoli jiných důvodů. Data analyzujete v přehledné webové aplikaci. Při překročení limitních stavů můžete nastavit informační email nebo SMS. Senzory nabízíme v široké škále co do měřených veličin i designu obalu.

Další rozvoj:

Do jedné aplikace lze propojit i data z venkovních metestanic. Máte tak jasno v tom, zda si vyvětráním pomůžete nebo naopak pustíte dovnitř další vlhkost. Pokud nemáte tušení, jaký je teplotní profil prostor s novou expozicí, snadno rozmístíte senzory, naměříte profil a naleznete kritické body. Vše bez stavebních úprav a složité montáže. Výkyvy teplot mohou naznačit leccos. Znáte ten pocit, jakoby se náhle ochladilo? Drobné výchylky mohou být způsobeny aktivitou nadpřirozených sil. Prohlídky tak můžete doplnit o zajímavosti získané právě díky pravidelnému měření. Díky své snadné přenositelnosti jednoduše pohlídáte cenné předměty i při převozu.

vodní hospodářství

Uživatel IoT řešení:

Hrady, zámky, muzea, galerie, sbírky, archivy, knihovny, kostely i jiná kulturní a historická zařízení. Obdobně lze však použít i pro měření teplot při skladování léčiv, potravin a dalšího zboží podléhajícího zkáze nebo naopak v kancelářských prostorách pro monitoring kvality vnitřního prostředí.

vodní hospodářství

Lokalita:

Jižní Čechy

vodní hospodářství

Rozsah dodávky:

End-to-End řešení, HW - IoT zařízení, Instalace IoT zařízení, konzultace, poradenství, návrh řešení, Projektový management IoT dodávky, Servis a reklamace, Servisní dohled, SW - IoT aplikace, SW - IoT datová platforma, analytika

vodní hospodářství

Kde jinde bylo obdobné řešení použito:

Řada hradů, archivů, ale i v ordinacích lékařů nebo veřejných výstavních prostorách.

Další řešení dodavatele bluematic a.s.

Skladování nejen léčiv

Skladování nejen léčiv

Měření teploty v lednicich, chladicích boxech, dle požadavku SÚKL, HACCP.