Na výše uvedenou otázku jsme se snažili odpovědět i v Českých Radiokomunikacích (dále CRA). Jelikož jsme i provozovatelem IoT sítě (sítě LoRaWAN) a participujeme na řešeních s našimi partnery v našem nejmladším segmentu - segmentu IoT, je pro nás důležité porozumět i tomu, k čemu všemu může sloužit. Pro naše zákazníky se snažíme – navzdory tomu, že segment IoT je stále mladý a jeho potenciál ještě není zdaleka využitý a projekty jsou často ve svých pilotních fázích – poskytovat ta nejlepší možná řešení. Proto jsme se rozhodli, že jeden z pilotních projektů vyzkoušíme přímo u nás, v budově sídla CRA v Praze na Strahově.  A proč jsme vybrali právě energetický management? Odpověď je snadná.

Níže uvedení operátoři sdružení v evropské síti LoRaWAN pro IoT, členové mezinárodního sdružení LoRa Alliance, k dnešnímu dni aktivně zahajují vzájemnou spolupráci s cílem vybudovat jednotnou celoevropskou infrastrukturu pro internet věcí.

Propojení sítí LoRaWAN® díky společnosti Syniverse umožní, aby spolu nelicencované technologie internetu věcí (IoT) jako Wi-Fi a LoRaWAN® harmonicky fungovaly v rámci globálních sítí. Také dovolí rychlejší škálování podpory IoT ekosystému LoRaWAN® díky společné základní infrastruktuře spravované neutrální třetí stranou, která umožňuje harmonizaci různorodých sítí. Tento přístup zefektivňuje mezinárodní uvádění na trh, agregaci domácí sítě a řešení zásobovacích řetězců. 

Ministerstvo průmyslu a obchodu připravilo plán, jak v Česku zavádět nejrychlejší internet páté generace. Úředníci teď vybírají jedno středně velké město, které má být za rok kompletně pokryté sítí 5G. Chtějí na něm ukázat, jaké možnosti dané připojení nabízí.