Problematiku nekvalitního vnitřního prostředí v budovách se tým z pracoviště Univerzitního centra energeticky efektivních budov ČVUT snaží přiblížit nejen svou odbornou prezentací, ale i vývojem nových čidel, které jsou určené jak pro domácí, tak pro komerční využití. Pro snadnou a rychlou prezentaci aktuálně měřených hodnot, bylo dosavadní čidlo IAQ vybaveno dotykovým barevným LCD displejem.

Témata letošního čtvrtého ročníku IQRF Summitu, který se konal 9. a 10. dubna 2019 v pražském kongresovém centru Clarion, byla jednoznačně ve stylu spolupráce. Nejednalo se pouze o spolupráci napříč firmami, ale i o spolupráci samotných technologií. Summit tím tak poukázal na evidentní pravdu, o které se zatím příliš nemluví. Jednou ze základních překážek v nasazování projektů internetu věcí je roztříštěnost trhu.

Onethinx, v úzké spolupráci se společnostmi Cypress a Escrypt vyvinul koncepčně zcela nový LoRaWAN modul Onethinx Core Module.

Modul je specificky navržen s velkým důrazem na nasazení v projektech, kde je vyžadována extrémní úroveň bezpečnosti a end-to-end šifrování, spolu s vysokou robustností LoRaWAN komunikace.

 

Senzor kvality vnitřního prostředí IAQ 03 a zařízení WMR 04 pro dálkový odečet vodoměrů, která v buštěhradských laboratořích vyvinuli odborníci z Univerzitního centra energeticky efektivních budov ČVUT, úspěšně certifikovaly 12. prosince 2018 České Radiokomunikace pro provoz v síti LoRaWAN. Výhodou senzoru IAQ 03 je, že jako jedno z mála zařízení monitoruje několik parametrů vnitřního prostředí současně. V současnosti se čidla využívají pro monitoring vnitřního prostředí základních škol v Kladně.