LoRaWAN - připojení do sítě IoT

Když chcete vzdáleně odečítat data z vašich zařízení – IoT senzorů, čidel nebo modulů – potřebujete připojení. A právě k tomu slouží LoRaWAN (Long Range Wide Area Network). LoRAWAN je spolehlivá a bezpečná síť pro bezdrátové připojení k internetu věcí. A to na velké vzdálenosti.

Připojte se k LoRaWAN

Proč byste si měli vybrat právě LoRaWAN

Obousměrná komunikace

Oproti jiným technologiím může zařízení připojené přes LoRaWAN komunikovat oběma směry. Nejen že data odesílá, ale dokáže je i přijímat. Takže ho můžete např. vzdáleně ovládat a nastavovat.

Nízká spotřeba energie

Co se týká elektřiny – LoRaWAN síť je energeticky velmi úsporná. Zařízení a senzory, které do ní připojíte, fungují bez problémů jen na baterii až 10 let.

Velký dosah a a kvalitní pokrytí

Zařízení v síti LoRa mají opravdu velký dosah. Venku až 20 km. V zastavěných oblastech 2 km. A signál projde samozřejmě i do vnitřního prostředí, do haly nebo do suterénu. A to v celé ČR.

Nízké náklady a snadná instalace

Výhodou jsou nízké náklady. Jak na pořízení, tak i na provoz. A zprovoznění je poměrně snadné. Ale kdybyste s tím přece jen potřebovali pomoct, dejte nám vědět.

Funguje i v zahraničí

Síť LoRaWAN funguje téměř po celém světě, takže ho můžete využít i v zahraničí. Funguje to vlastně podobně jako roaming u mobilních operátorů.

Jaké je pokrytí LoRaWAN v ČR

Co ještě potřebujete pro provoz IoT

Koncová IoT zařízení

Jedním z pilířů každého IoT ekosystému je senzor, čidlo, modul. Zkrátka zařízení, které měří nepřeberné množství veličin. Třeba teplotu, vlhkost, hluk, kvalitu vzduchu nebo průtok vody.

IoT cloud

Poté, co zařízení odešle zprávu do internetu, zpracovává ji IoT Cloud. Ten zvládne přijímat, ukládat a přeposílat zprávy do aplikačních řešení. Nabízí správu zařízení, projektů, vašich koncových serverů i hostování aplikací. Najdete v něm všechny informace nutné pro správu vašeho IoT řešení. Nezáleží na tom, jestli máte jen pár senzorů nebo robustní řešení o desítkách tisících zařízení. Když využijete našeho LoRaWAN připojení, získáte zároveň i IoT cloud. Více o IoT zařízeních

Uživatelské aplikace

Data ze senzorů doputují nakonec až do aplikace, které je dává do souvislostí. Na základě zpracovaných a vizualizovaných dat pak můžete provádět automatizovaná rozhodnutí. Naši partneři vám dodají jak řešení na míru, tak multitenantní aplikaci, která vizualizuje vaše data.

Ve kterých oborech je LoRaWAN nejvhodnější

Zemědělství

Průmyslová
výroba

Logistika

Energetika

Připojte své IoT zařízení přes LoRaWAN

Chceme svá zařízení připojit přes LoRaWAN

Připojení pro 10 LoRaWAN zařízení
  • 200 Kč měsíčně
  • závazek na 12 měsíců
  • Maximum odeslaných zpráv: 10 000
  • Maximum přijatých zpráv: 1000 Kč

Chceme si jen vyzkoušet LoRaWAN připojení

Zaregistrujte se a vyzkoušejte si LoRaWAN