28. 12. 2023 Téma: Ostatní

6 konferencí o IoT, které byste v roce 2024 neměli zmeškat

Internet věcí je technologie, která nám už řadu let v mnoha odhledech usnadňuje život. I tato technologie se neustále vyvíjí, a tak je dobré poznat zásadní novinky. Seznámíte se s nimi na nejrůznějších konferencích, které se tohoto žhavého trendu týkají.
6 konferencí o IoT, které byste v roce 2024 neměli zmeškat

Konference, které se zabývají internetem věcí, se pořádají po celém světě. V mnoha případech ale není třeba zdolávat dlouhé vzdálenosti. Značná část konferencí se koná online, takže se stačí včas registrovat a přednášky si vyslechnout prostřednictvím videokonference. Příspěvky se věnují trendům v technologii, ale také využití IoT ve velkých firmách a tomu, jak technologie může usnadnit celou řadu lidských činností. Které z nich vám v roce 2024 doporučíme? 

CES v Las Vegas

Začněme patrně tou největší přehlídkou IT trendů na světě, veletrhem CES. Jde o nejzásadnější technologickou událost, kde se představují ty nejžhavější novinky, průlomové technologie a globální inovátoři. CES pořádá Asociace spotřebitelských technologií CTA a své místo zde má také internet věcí. Koná se od 7. do 12. ledna v Las Vegas. Internetu věcí se veletrh věnuje v různých oblastech, nebude chybět téma chytré domácnostibezpečnosti. Program přednášek najdete https://www.ces.tech.

 

Software pro IoT

Ve dnech 21. a 22. ledna se koná konference buildIoT v Mnichově. Zabývá se vývojem softwaru pro internet věcí, který je stále složitější. Nabízí přehled o nejnovějším vývoji a osvědčených postupech, od vývoje prototypů přes nasazení v praxi a připojení ke cloudu až po bezdrátové aktualizace zařízení.

Konference je určená pro vývojáře softwaru, softwarové architekty, datové vědce, projektové manažery, IT manažery, vývojáře hardwaru a testery. Probírat se bude architektura pro IoT, Edge computing, aktualizace kybernetické bezpečnosti a norem EU, cloud a on-premise, automatizační technika ve spojitosti s IT, databáze časových řad, škálovatelné zpracování dat a digitální dvojčata. Další informace na www.buildingiot.de.

 

Iot v průmyslu

Internet věcí má své nezanedbatelné místo i v průmyslu. Právě na toto téma se uskuteční již čtvrtá konference Průmysl věcí (Industry od things) v americkém San Diegu, a to od 20. do 22. března. Důraz se bude klást na nejžhavější otázky v tomto oboru, jak inteligentní produkty mění společnosti a vytvářejí nové zdroje příjmů, jak posoudit příležitosti pro spuštění nové platformy IoT, jakou taktiku použít při modernizaci starších systémů.

Dostane se také na prediktivní údržbu, datové strategie a implementace AI ve výrobě, dopady zvýšené automatizace, autonomních strojů na řízení výrobních operací, inteligentní automatizace a optimalizace procesů prostřednictvím Průmyslu 4.0, zabudování inteligence a reaktivity od nejmenších senzorů až po globální dodavatelský řetězec, úlohu technologií IoT pro uhlíkově neutrální produkci nebo na otázku, jak technologie Průmyslu 4.0 mění konkurenci. Další informace na www.industryofthingsworldusa.com.

 

Chytrá výroba v Berlíně

Smart Manufacturing & Industrial IoT world 2024, které proběhne 7.  a 8.  května v Berlíně, je setkání více než 100 lídrů v oboru, kteří zde budou probírat témata, kterým čelí zpracovatelský průmysl.

Tato událost vám pomůže prozkoumat nejnovější vývoj v oblasti internetu věcí, chytré dopravy, digitální transformace, analýzy velkých dat, blockchainu, 5G, digitálního marketingu, modelů financování chytrých měst, kybernetické bezpečnosti a umělé inteligence.

Téma konference zní Přijetí trendů IoT k podpoře průmyslového podnikání. Více na https://www.brainlinx.com/conference/SMIOT-2024/index.php.

 

Barcelona zve na více než dvě stovky řečníků

Světový kongres IOT Solutions World Congress je významná mezinárodní událost, která se zabývá transformací průmyslu prostřednictvím technologií. Třídenní konference se bude konat od 21. do 23. května na hlavním výstavišti v Barceloně a očekává se 12 000 návštěvníků z více než 100 zemí, 400 vystavovatelů a 250 řečníků a odborníků, kteří se budou účastnit 125 kongresových událostí.

Představované inovace budou zahrnovat IoT, umělou inteligenci, digitální dvojčata, Edge Computing, rozšířenou realitu, virtuální realitu, konektivitu 5G, obnovitelnou energii, cloud computing, analýzu velkých dat a automatizaci robotických procesů. Veletrh se zaměří na čtyři odlišné oblasti: transformace podporovaná technologiemi, klimatická změna a udržitelnost, regulace a standardy, bezpečnost a kybernetická bezpečnost.

Na konferenci přednese příspěvek například Jeff Winter, vrchní ředitel pro průmyslovou strategii ve výrobě ve společnosti Hitachi Solutions. Vystavovat budou například společnosti ABB, AWS, Digicet, Emnify, Faircom, KNX, iot squared, ST Microelectronics a Txone. Více na https://www.iotsworldcongress.com.

 

Chytrá energetika

Nasazení internetu věcí do průmyslu je letošním velmi horkým trendem, věnovat se mu bude i další konference, která proběhne v irském Dublinu, a to 28. a 29. května. Letošní ročník se zaměří na výhody, které může přinést internet věcí do výroby, od přijetí pokročilých výrobních metod, až po potenciální úspory energie a zlepšení výkonu.

Konference klade důraz na velmi aktuální námět, energetickou náročnost provozu. Účastníci si vyslechnou zkušenosti předních představitelů oboru s příležitostmi a obtížemi při zavádění pokročilých výrobních technik a jejich doporučení pro ostatní, kteří pokračují na své cestě IoT.

Hovořit se bude o chytrých provozech, které zvyšují efektivitu a řízení různých zařízení a budov, o kybernetické bezpečnosti, chytré výrobě, propojeném zdravotnictví, chytré dopravě, chytré energetické síti, autonomních vozidlech, umělé inteligenci, řízení energie a mnoha dalších tématech. Další informace na https://www.iotconnectlive.ie.

Články na podobné téma
Využijte IoT pro efektivní ESG

Využijte IoT pro efektivní ESG

Pro investory, vedení firem, ale i pro širokou veřejnost je zodpovědný a udržitelný přístup k obchodu a výrobě stále důležitější. V současnosti zahajují společnosti po celém světě ambiciózní…
2024-05-17
Jak IoT pomáhá klientům i bankám

Jak IoT pomáhá klientům i bankám

Internet věcí proniká i do tak tradičního odvětví, jakým je právě bankovnictví. Díky této technologii je bankovnictví bezpečnější, pro zákazníky přívětivější, efektivnější a snižuje náklady.
2023-10-25
Jak zjistíte, který produkt se lidem líbí? Pomocí IoT

Jak zjistíte, který produkt se lidem líbí? Pomocí IoT

Prostřednictvím internetu věcí lze získat důležitá data, která dnes můžete využít dokonce i v oblasti výzkumu zákaznické spokojenosti. 
2023-06-28